Jak odstraszyć wrony? 10 sposobów jak pozbyć się wron szybko

Jak odstraszyć wrony? 10 sposobów jak pozbyć się wron szybko

Wrony są gatunkiem bardzo inwazyjnym i bez trudu potrafią w niedługim czasie zniszczyć całe pole kukurydzy czy objeść większość owoców z naszych drzew czy upraw. Aby tego było mało, ptaki te nieustannie zbijają się w duże grupy, zagłuszając swoim krakaniem wszystko w okolicy, a co gorsza uwielbiają żerować na łatwym terenie (czytaj śmietnikach i kompostownikach), rozrzucając dookoła wszystkie odpadki i zanieczyszczając okolicę.

Jak odstraszyć mewy z dachu i pomostu? 6 sprawdzonych sposobów

Jak odstraszyć mewy z dachu lub pomostu? 6 sprawdzonych sposobów

Jeśli mieszkasz choćby w okolicy wybrzeża, to na pewno jest przynajmniej jeden gatunek ptaków, który potrafi uprzykrzyć codzienne życie – mewy. Ptaki te często są strasznie hałaśliwe, zostawiają obrzydzające odchody na samochodach, lokalnym pomoście i zanieczyszczają cały dach. Co gorsza, niejednokrotnie zapychając odpływy rynien naniesionymi szczątkami zwierząt czy innym pokarmem. Jednak najgorszy jest fakt, że potrafią bez większego zawahania zaatakować domowego pupila a nawet człowieka. Zobacz jak odstraszyć mewy i skutecznie pozbyć się ich ze swojego dachu!

Jak odstraszyć jastrzębia od kur, gołębi i innych zwierząt. 7 sposobów na legalne pozbycie się jastrzębi

Jak odstraszyć jastrzębia od kur i gołębi? Koniec z atakami

Jastrzębie to piękne, ale niezwykle kłopotliwe ptaki dla każdego hodowcy gołębi, kur czy innych małych zwierząt. Wystarczy, że drapieżnik raz wyczuje łatwy obszar do polowań, a może sukcesywnie przetrzebić nawet duże stado naszej hodowli. W artykule tym przedstawiamy konkretne taktyki, które mogą być wykorzystane jako skuteczny sposób na jastrzębie i podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby skutecznie odstraszyć jastrzębia od naszych zwierząt!